Технологiя влаштування зносостійких монолітних підлог

pdf.gif PDF файл

Загальні засади

Для влаштування стійких до стирання монолітних промислових підлог застосовується суха посипка CERINOL HB Korund Plus, яка наноситься на поверхню свіжовкладеного бетону.

Ціна 25-ти кілограмового мішка сірого кольору CERINOL HB Korund Plus – 8,75 Євро або 0,35 Євро/кг .

 

Короткий опис операцій

1. Вкладання і вібрування бетону (марка: мінімум В 25 (М300), цементу: біля 350 кг, в/ц (водо-цементне відношення): не більше 0,45; найкраще всього застосовувати пластифікатор Alplast FM 21  (допускається Alplast BV 4, а ще при необхідності який-небудь сповільнювач тужавіння, якщо бетон треба довозити більше 40 хвилин; також рекомендується застосовувати синтетичні волокна для армування бетону Ruredil X Fiber 54). Товщина бетону – не менше 8 см.

2. Бетону дати дозріти до стану, коли людина середньої маси тіла залишає на ньому сліди глибиною не більше 5 мм. Після того можна входити з затираючою тарілкою (тарілками).

3. Затим посипаємо поверхню бетону матеріалом CERINOL HB Korund Plus в кількості 4 кг/м2 (до 5 кг/м2 у вологих місцях).

4. Якщо матеріал намок, треба чекати 20-30 хвилин, а потім входити з затираючими тарілками; якщо залишився сухим - входити з тарілкою відразу.

5. Після затирки торкаємося поверхні рукою: якщо рука не фарбується - входимо з затираючими лопастями; якщо фарбується  - трохи почекати. Загальна рекомендація: не спішити.

6. Як правило біля стін в літній період бетон дозріває швидше, тому необхідно працювати від стін до центру; взимку  - навпаки. Біля стін працюємо малими "вертольотами", на великих площах - крупними.

7. В день при використанні тільки ручних "вертольотів" можна вкласти до 300 м2; при використанні самохідних - до 600 м2.

8. Поверхня після затирки потребує догляду: або накриваємо її плівкою – що гірше; або наносимо спеціальні матеріалами weber.tec PA або Koster SB Haftemulsion.

9. У випадку, коли підлоги пересохли ще до затирки, можна покрити їх валиком рідиною, що складається з 1 частини матеріалу EUROLAN HL або Koster SB Haftemulsion та 4 частин води - цим ще можна врятувати становище.

10. Необхідно також нарізати температурні шви, найкраще з кроком несучих колон (біля 6 м). Ширина швів залежатиме від найбільш можливого перепаду температур в даному приміщенні та виду матеріалу для заповнення швів. Заповнювати шви слід шнуром зі спіненого п/е + матеріали Plastikol 18, 19, ТКS або Koster Fugenshpatel FS-H.