Гідроізоляція фундаменту від Deitermann

        Любуючись красивим будинком чи спорудою ми забуваємо, що основою всього є фундамент , захований від наших очей під товщою грунту. Саме від його якості залежить надійність та довговічність всієї споруди. Тим часом умови експлуатації фундаменту досить важкі. Це навантаження всієї споруди, тиск грунту, просочування грунтової води. Практично щоразу, споруджуючи нові чи реставруючи старі об’єкти, будівельники  повинні вирішувати питання захисту  їх фундаментів від впливу води. І якщо прорахунки механічної міцності фундамента даються взнаки дуже швидко (споруда дає тріщини чи руйнується), то наслідки недбало чи невміло зробленої гідроізоляції проявляються з часом, деколи через роки. Мокрі підвали, протікання в підземних гаражах, капілярне піднімання води по стінах перших поверхів – ось далеко не повний перелік проблем, які починають переслідувати мешканців ще недавно нового будинку. Починаються ремонтні роботи по відновленню гідроізоляції, вартість яких на порядок більша, ніж вартість гідроізоляції, зробленої в процесі будівництва. Старі методи з використанням смоли, руберойду  чи “рідкого скла” в принципі не можуть забезпечити сучасних будівельних вимог до гідроізоляції, а в деяких випадках їх застосування може призвести до погіршення експлуатаційних параметрів споруди.

   Метою даної статті є ознайомлення українських будівельників з системою гідроізоляції  від німецької марки “DEITERMANN “ (ДАЙТЕРМАН) - Superflex 100 (Суперфлекс 100). Цей матеріал справді бестселлер серед гідроізоляційних матеріалів на бітумній основі. Система Superflex 100 використовується для виконання зовнішньої гідроізоляції фундаментів, стін підвалів, підземних гаражів, а також будь-яких поверхонь, що контактують з грунтом в очисних спорудах, тунелях і колодязях. Крім того систему застосовують при гідроізоляції мокрих та вологих приміщень, балконів і терас під стяжкою.

Головною перевагою пропонованої системи , порівняно з іншими, є те, що маючи високу водонепроникність, гідроізоляційне покриття залишається еластичним на весь період експлуатації, а також має властивість до самозатягування в місцях виникнення тріщин споруди. Крім того вона дає можливість виконання суцільної, безшовної ізоляції всього фундаменту.Поверхня основи при цьому може бути вологою. До  складу системи входить комплект матеріалів (грунтовка, двокомпонентна мастика, еластична стрічка для стиків і температурних швів) та оптимально підібрана технологія його застосування. Розглянемо детальніше матеріали та технологію системи.

       В якості грунтовки використовуеться матеріал Eurolan 3K (Евролан 3К). Це універсальна дисперсна бітумна емульсія 60% концентрації на водяній основі з добавками синтетичних речовин стійка до дії кислот та лугів. При грунтуванні розбавляється водою в пропорції 1:10.  Слід також зауважити, що Eurolan 3K може бути використаний самостійно як добавка до водонепроникної штукатурки при гідроізоляції фундамента від  вологості грунту.

       Основний матеріал Superflex 100 – це високоеластична двокомпонентна ізолююча маса на основі синтетичних і бітумних речовин. Не містить розчинників та безпечна для навколишнюго середовища.

       Характерними особливостями є його:

- використання на будь-яких мінеральних основах (в тому числі вологих), горизонтальних та вертикальних  поверхнях без армуючих тканевих прокладок;

- висока еластичність, здатність до розтягу та перекриттю тріщин шириною до 5 мм навіть при     одночасному переміщенні країв;

- висока водонепроникність навіть для води під тиском до величини 70 м стовпа води (7 атм);

- стійкість до дії всіх агресивних субстанцій грунту та коріння рослин, що проростають;

- висока адгезія з основою (під матеріал не попадає вода, як у випадку використання плівок чи ізоляційних стрічок);

- швидка і легка обробка, мінімум затрат інструментів та робочої сили;

- довговічність співрозмірна з часом експлуатації споруди;

- значний економічний ефект як при проведенні робіт, так і при експлуатації;

 

Технологія використання  системи Superflex 100  досить легка і містить ряд  простих операцій:

1). Підготовка поверхні фундаменту – зводиться до зачистки її   від бруду і частинок, що відшарувались. Причому  поверхня може бути  волога, що розширює сферу  застосування системи при гідроізоляції вже існуючих вологих споруд.

2). Щіткою чи розпилювачем (при значних площах) поверхня грунтується матеріалом Eurolan 3K, розбавленим водою в пропорції 1:10.  ( Рис.1)

3). За допомогою дрилі з насадкою ретельно перемішуються обидва компоненти ізолюючої маси Superflex 100. Свіжий матеріал має пастоподібну консистенцію і готовий до використання протягом 2 годин.  (Рис.2)

4). Наноситься Superflex 100 гладкою кельмою (вручну) або спеціальною установкою (при механізованому способі) в один прийом необхідної товщини (4-6 мм) залежно від степені навантаження водою. Витрата матеріалу : 4 л/м2 – волога грунту, 5 л/м2 – вода без тиску, 6 л/м2 – вода під тиском. Рис.3- Рис.4

5). В місцях температурних швів в масу Superflex 100 вводиться еластична стрічка Superflex В 240/400;  (Рис.5)

6). У випадку  теплоізоляції фундаментів поверх гідроізоляції  Superflex 100 наклеюються тверді полістирольні плити.   (Рис.6)

Рисунок1.jpg

      При виконанні горизонтальної гідроізоляції під стяжками маса Superflex 100 наноситься на всю площу товщиною 5 мм. Після тужавіня маси вона покривається для захисту і надання слизкості поліетиленовою плівкою. Опісля виконується стяжка, товщиною мінімум 4 см.

     Система  Superflex 100  використовується також для виконання гідроізоляції при влаштуванні так званих  „зелених дахів”.