Гідроізоляція вологих приміщень від Deitermann

Гідроізоляція „вологих” приміщень: кухні, ванної кімнати, душової, сауни,  басейну тощо є дуже важливим питанням для кожного хазяїна квартири чи будинку. Правильний вибір та використання гідроізоляційних матеріалів забезпечить комфорт і довговічність цих приміщень.

Сьогодні на будівельному ринку представлено велику кількість матеріалів для гідроізоляційних робіт і для правильного вибору мусимо пам’ятати, що основні вимоги до гідроізоляції саме “вологих” приміщень наступні:

-   паронепроникність, щоб не дати парі конденсуватися в товщі стін;

-   еластичність та здатність витримувати  значні температурні перепади;

-   сумісність як з основою, так і з наступним декоративними покриттями (клей, плитка, мозаїка);

-   стійкість до механічних навантажень;

-   допуск до контакту з питною водою (при гідроізоляції басейнів).

Маркою “Дайтерманн” спеціально для вирішення цих проблем пропонується система гідроізоляції “Суперфлекс”( Superflex), яка дає можливість виконання безшовної ізоляції під плитками на різних поверхнях. До складу системи входить комплект матеріалів, оптимально підібраних з точки зору технології: грунтівка, гідроізоляційний матеріал, еластична стрічка для стиків, спеціальний клей для плитки і фуга. Розглянемо детальніше компоненти цієї системи.

В якості грунтовки застосовується матеріал  Eurolan TG2 - безколірна, стійка до дії лугів суспензія на основі синтетичних речовин. Завдяки сильним в’яжучим властивостям, матеріал після висихання призводить до стабілізації (покращення міцності, адгезії тощо) крихких, запилених основ та основ з високим водопоглинанням.   Eurolan TG2 може застосовуватись і окремо в якості легкої гідроізоляції, наприклад для підготовки основи перед наклеюванням глазурі чи плиток на гіпсові штукатурки, гіпсокартонні та гіпсоволокнисті плити. При опоряджувальних роботах  Євролан ТГ2 застосовують як буферний шар, щоб запобігти прояву старих плям штукатурки на нові шари матеріалів. Час готовності поверхні до нанесення наступного покриття – від 30 хвилин до години, в залежності від виду основи та зовнішніх умов.

Основний гідроізоляційний матеріал  Superflex 1 – готова до вжитку рідка ізолююча маса на основі суспензії синтетичних речовин групи латексів, яка після тужавіння утворює еластичну (подібну до твердої гуми) пароводонепроникну гідроізоляційну плівку. Матеріал наноситься на будь-які мінеральні (бетон, цегла, блоки, камінь, інше) основи, на стінові поверхні, що містять гіпс (гіпсові, гіпсокартонні, гіпсоволоконні плити, штукатурки з вмістом гіпсу), а також на підлоги (стяжки) з підігрівом. Головна перевага матеріалу Суперфлекс 1 – це дуже висока еластичність (розтяг до розриву складає не менше 300%), що дає змогу виконати гідроізоляцію в місцях з дуже великими перепадами температури.

Для підвищення надійності гідроізоляції в критичних місцях (стики, примикання, вводи комунікацій, температурні шви, тощо) застосовується спеціальна еластична стрічка Суперфлекс 50/3.

До системи входить також еластичний клей на мінеральній основі  Deitermann KM Flex  і затирка для швів  Cerinol Flex.

Технологія виконання гідроізоляції складається з ряду простих операцій, які зображені на малюнках.

hidroisvol2.jpg

Ґрунтування поверхні стін і підлоги матеріалом “Євролан ТГ2”

hidroisvol3.jpg

Приклеювання на стиках стіна/підлога, стіна/стіна ізолюючої стрічки “Суперфлекс 50/3” за допомогою матеріалу “Суперфлекс 1”.

hidroisvol4.jpg  
hidroisvol5.jpg

Ізолюція виходів труб манжетами “Суперфлекс МА” за допомогою матеріалу “Суперфлекс1”.

hidroisvol6.jpg Покриття  поверхні стін та підлоги  двома шарами матеріалу “Суперфлекс 1”.
hidroisvol7.jpg Приклеювання на висохлу поверхню гідроізоляції “Суперфлекс 1”  плитки за допомогою матеріалу “Дайтерманн КМ Флекс”.
hidroisvol8.jpg Заповнення швів між плитками матеріалом “Церінол Флeкс”.
hidroisvol9.jpg .

Для гідроізоляції чаш басейнів, контрастних ванн чи інших резервуарів з водою застосовуються матеріали  Deitermann DS  або  Superflex D1

Характерними особливостями цих матеріалів є:

-   швидка і легка обробка, висока адгезія з основою;

-   тужавіння проходить без утворення внутрішніх напружень і тріщин;

-   висока водонепроникність навіть для води під тиском;

-   стійкість до дії хімічних речовин, агресивного середовища, механічних навантажень;

-   довговічність та морозостійкість;

-   відсутність нальотів і шкідливої дії на цеглу чи бетон;

-   безпека для навколишнього середовища.

 

Deitermann DS   – це гідравлічно в’яжучий ізолюючий розчин (після додавання води), виготовлений на основі високоякісного мінерального матеріалу з добавками капілярнодіючих синтетичних речовин.

Сфера застосування Дайтерманн ДС – ізоляція резервуарів і басейнів глибиною до 5-ти метрів. Матеріал наноситься на будь-які мінеральні (бетон, цегла, блоки, камінь, інше) поверхні: зовнішні і внутрішні стіни фундаментів та підвалів, зовнішні і внутрішні стіни під керамічну плитку, стіни та підлоги, на які діє вода.

Наступний матеріал Superflex D1 , будучи подібним до Дайтерманн ДС, перевершує його по швидкості тужавіння та створює еластичну гідроізоляційну мембрану. Цей матеріал є однокомпонентним (розводиться водою),що є його перевагою порівняно з аналогами від інших виробників. Використання його доцільне при гідроізоляції великих площ, де існує небезпека появи тріщин, а також, коли роботи потребують швидкого завершення. Маючи значну еластичність, Суперфлекс Д1 зберігає свої ізолюючі властивості навіть при тріщинах конструкції шириною до 0,75 мм. Через добу після нанесення Суперфлекс Д1 об’єкт можна оштукатурювати чи наклеювати плитки, через 3 доби  може діяти механічне навантаження, а на 7-му добу допускається повне навантаження водою.